12 miejsce w Finale Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Tymbark naszej reprezentacji chłopców w kategorii U-10 . To była piękna sportowa przygoda uwieńczona wizytą na meczu piłkarskiej reprezentacji Polski z Nigerią .
Od 31maja do 4 czerwca reprezentacja chłopców z klasy 3 f i 3 d przebywała na finale Ogólnopolskim największego turnieju piłkarskiego w Europie -Puchar Tymbark. To była nagroda za wygranie finału wojewódzkiego. Nasza reprezentacja pierwszy raz w historii szkoły zagrała w tym prestiżowym wydarzeniu i znalazła się wśród 16 najlepszych drużyn w Polsce –czyli wśród mistrzów województw. Ogólnie w tegorocznej edycji turnieju wzięło udział ponad 15.000 drużyn ! – tym bardziej to 12 miejscej reprezentacji „Piątki” jest świetnym sukcesem naszych uczniów.
Gry eliminacyjne rozgrywane były na obiektach Hutnika Warszawa – Aktywna Warszawa. Nasi chłopcy trafili do bardzo silnej grupy –jak się później okazało w tej fazie grał z nami zespół, który wygrał cały turniej SP Kowale z województwa pomorskiego oraz trzecia drużyna tych rozgrywek SP 162 Łódź. W grupie po zaciętych bojach – remis z Łodzią w ostatnich sekundach i dwóch porażkach z SP Kowale i SP Oborniki Śląskie otrzymaliśmy prawo gry o miejsce 9-16. W rezultacie po wygranym starciu z SP 38 Białystok i porażce z SP 1 Niepołomice zagraliśmy o miejsce 11. W pojedynku z Czwórką Lidzbark Warmiński padł remis 1-1 i zadecydowały karne, które okazały się szczęśliwsze dla Lidzbarku. Nasza przygoda zakończyła się na 12 lokacie.
Wynik jednak nie był najważniejszy .3 dni pobytu w pięknym hotelu, otoczka turnieju, nagrody i piękna rywalizacja sportowa to będą wspomnienia na całe życie.
Obejrzeliśmy piękne zacięte pojedynki finałowe na Stadionie Narodowym na, które przyjechali reprezentanci Polski- Robert Lewandowski, Jakub Kędziora, Karol Czubak oraz selekcjoner Jan Urban i co najważniejsze kibicowaliśmy reprezentacji Polski w pojedynku z Nigerią. W międzyczasie udało nam się nawet obejrzeć Mistrzostwa Świata w koszykówce 3x3, które odbywały się w centrum Warszawy.
Wypowiedź trenera Grzegorza Martyniuka :
„Ta wspaniała sportowa przygoda nie byłaby możliwa gdyby nie praca chłopców, zaangażowanie i pozytywne, mocne cechy wolicjonalne . Podziękowania dla rodziców za wsparcie i codzienne działania umożliwiające chłopakom rozwój sportowy. Dziękujemy za obecność na finale w Warszawie i wsparcie- to było ważne dla drużyny. Dziękuję i gratuluję wychowawczyniom klasy 3 f i 3 d –Paniom Anecie Czeczko i Małgorzacie Czarneckiej to ich codzienna praca pomaga także rozwijać pasje zawodników z ich klas. Warto także pogratulować trenerom klubowym tych młodych zawodników. Dziękujemy Lubelskiemu Związkowi Piłki Nożnej naczelne z prezesem Krzysztofem Gralewskim i wojewódzkim koordynatorem Turnieju Tymbark Szymonem Krupą za zorganizowanie transportu naszej drużyny do Warszawy. Sama selekcja i działania logistyczne i techniczno-taktyczne podczas wszystkich rozgrywek należała do mnie- ale to była tylko przyjemność i satysfakcja. W Warszawie była obecna i sprawowała opiekę nad uczniami Pani Anna Mazurek Klekot, która wsparła nasze działanie nieocenionym pozytywnym pedagogicznym podejściem do moich zawodników.
Nasza reprezentacja zagrała w składzie :
Natan Chyliński 3 d
Filip Serafin 3 d
Wojciech Kachniarz 3d
Adam Duda 3 f
Adam Wróbel 3 f
Kacper Chrzanowski 3 f
Maksymilian Okoń 3 f
Jakub Pawlicki 3 f
Wojciech Dziewulski 3 f
Filip Urban 3 f
Opiekunowie – Anna Mazurek-Klekot i trener Grzegorz Martyniuk
Gratulacje !









