„Sfinansowane ze ́środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Polskiej Agencji Narodowej. Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności”.
Nasza szkoła dostała akredytację Narodowej Agencji na realizację projektów Erasmus+ akcja KA1 w latach 2022-2027
Rekrutacja na mobilność grupową do Quarteira w Portugalii w październiku 2024r.
Wyniki rekrutacji na kursy oraz job shadowing w ramach projektu Erasmus 2023-1-PL01-KA121-SCH-000123531
Akredytacja - rekrutacja II.pdf by marcin_pasnikowski
Protokół z posiedzenia komisji rekrutacyjnej.pdf by marcin_pasnikowski
Wyniki rekrutacji na grupową mobilność uczniów do Chorwacji w ramach projektu Erasmus 2023-1-PL01-KA121-SCH-000123531
Zgłoszenie udziału w kursach i szkoleniach dla nauczycieli
na wyjazdy w okresie 1.07.2022 - 31.08.2023
W dniu 21 czerwca 2022r. powołana przez Dyrektora szkoły Komisja Rekrutacyjna rozpatrzyła wnioski nauczycieli, którzy zgłosili się do udziału w mobilnościach w ramach I roku Akredytacji Programu Erasmus+. Poniżej prezentujemy listę osób, które zakwalifikowały się na poszczególne kursy, szkolenia i job shadowing.
W dniu 16 grudnia 2022r. powołana przez Dyrektora szkoły Komisja Rekrutacyjna rozpatrzyła wnioski rekrutacji uzupełniającej dla nauczycieli, którzy zgłosili się do udziału w mobilnościach w ramach I roku Akredytacji Programu Erasmus+. Poniżej prezentujemy listę osób, które zakwalifikowały się na poszczególne kursy, szkolenia i job shadowing.
Podniesienie kompetencji językowych kadry
Podniesienie kompetencji językowych nauczycieli SP5 pozwoli na pełniejsze uczestnictwo w mobilnościach w ramach programu Erasmus+. W ramach realizacji celu nauczyciele oraz kadra niepedagogiczna będzie miała możliwość wzięcia udziału w zagranicznych kursach językowych. Nauczyciele będą również uczestniczyć w kursach językowych organizowanych na miejscu. Dzięki działaniom zwiększającym kompetencje językowe większa grupa nauczycieli będzie w kolejnych latach uczestniczyć w kursach specjalistycznych. Zwiększona zostanie również gotowość nauczycieli do podejmowania współpracy międzynarodowej. Zwiększy się także liczba kadry pedagogicznej gotowej do podjęcia opieki nad uczniami w trakcie wymiany młodzieży.
Rozwijanie kompetencji cyfrowych nauczycieli oraz uczniów
Dorastanie naszych uczniów zbiega się z niesamowitym postępem technologicznym. Zmiany te pociągają za sobą konieczność posiadania umiejętności programowania, kodowania oraz zaawansowanej obsługi komputera. W ramach mobilności chcemy gruntownie przeszkolić grupę nauczycieli, którzy podczas swojej pracy będą nie tylko sami wykorzystywać technologię cyfrową, ale także stworzą zmodyfikowane programy nauczania. Nauczyciele będą realizować projekty eTwinning, dzięki którym uczniowie będą mogli współpracować z innymi szkołami z UE. Zorganizowane zostaną również mobilności dla uczniów, aby mogli doświadczyć, jak nowoczesne technologie stosowane są w edukacji w innych krajach.
Rozwijanie kompetencji nauczycieli w pracy metodą outdoorową
Ze względu na coraz dłuższy czas jaki uczniowie spędzają przed ekranami chcemy dostarczyć nauczycielom narzędzi dzięki którym będą mogli przenieść proces edukacyjny poza klasę lekcyjną. Organizowanie procesu uczenia się poprzez samodzielne doświadczenie oraz eksperymentowanie pozwoli także na rozwijanie kompetencji miękkich, które ułatwiają pracę w grupach. Ćwiczenie tych umiejętności w szkole daje szansę na skuteczniejszą naukę ale również na dobrą atmosferę, która jest tak potrzebna w szkole. Nauczyciele będą brać udział w szkoleniach specjalistycznych. Będą dzielić się zdobytą wiedzą w ramach kształcenia wewnętrznego (rady pedagogiczne) dzięki czemu nastąpi transfer wiedzy. Osiągniętymi i wypracowanymi rezultatami będziemy się dzielić z szerszą grupą za pomocą nowych technologii oraz mediów społecznościowych (szkoły z naszego miasta oraz społeczność międzynarodowa). Przeprowadzimy praktyczne warsztaty dla zainteresowanych nauczycieli z naszego regionu.
Podwyższenie jakości zintegrowanego kształcenia metodą projektu
Nauczyciele wezmą udział wysokiej jakości kursach, które wzmocnią jakość nauczania, i pewność siebie u nauczycieli, wzbogacą warsztat pracy i umożliwią wymianę doświadczeń z nauczycielami z zagranicy, umożliwią nawiązanie kontaktów i współpracy w ramach której powstaną wartościowe projekty o wymiarze europejskim (tworzenie europejskiego obszaru edukacji). Uczniowie potrzebują większej motywacji do nauki i chętnie biorą udział w projektach międzynarodowych, podczas których mają możliwość wykorzystania swoich umiejętności i nabycie nowych kompetencji. Planujemy, w perspektywie kilku lat, wprowadzić dni projektowe w naszej placówce, w czasie których uczniowie będą pracować nad danym zagadnieniem wykorzystując wiedzę i umiejętności z zakresu wielu przedmiotów.